LC тестер на Attiny2313
Тестер дає можливість вимірювати ємність конденсаторів в діапазоні від 0,00 пФ до 9999 мкФ та індуктивність дроселів та котушок в діапазоні від 0,00 мкГн до 9999 мГн.

Відхилення у вимірах - не більше пари відсотків, за умови високої точності складальних і налагоджувальних компонентів схеми. Можна використовувати в схемі конденсатори від 4000 до 10 000 pF і індуктивність від 400 до 800 μH. Але при цьому потрібно буде проводити калібрування кілька разів при налагодженні схеми. 

 

Схема скачана з ресурса http://best-chart.ru/:

1

Прошивка для Attiny2313. Мікроконтролер шився LPT-програматором в програмі AVR Studio. Програматор описаний тут.

Плата розроблялась в програмі Sprint Layout:

lay

Малюнок друкованої плати:

2

Плата після витравлювання в розчині хлорного заліза:

3

Плата після лудіння і свердління отворів:

4

5

Майже спаяна плата:

6

Важливу частину проекту складає програмування мікроконтролера. Калібрування вимірювача ємності конденсаторів проводиться за наступним принципом:

1) Програмуємо мікроконтролер ATtiny2313, відключаємося від програматора, включаємо L / C тестер і даємо йому пару хвилин попрацювати.

2) Тиснемо кнопку «> 0 <» (до гнізда «Cx» в даний момент нічого не повинно бути підключено) і після появи на екрані напису «0.00P» відпускаємо її.

3) Підключаємо еталонний конденсатор до гнізда «Cx» і співвідношенням вихідної ємності до показаної на екрані, знаходимо поправочний коефіцієнт.

4) Підключаємо програматор, читаємо з мікроконтролера EEPROM, замінюємо в вихідному файлі прошивки змінну E_CONST_C на значення з EEPROM (з 5-ої по 8-у пару чисел включно). Це дозволить врахувати паразитні параметри схеми при розрахунку ємностей конденсаторів, що вимірюються.

5) Значення COEFF_C у вихідному файлі перетворюємо за допомогою стандартного калькулятора windows в десяткову систему і множимо на поправочний коефіцієнт (з третього пункту даної інструкції з калібрування) і назад перетворюємо в 16-ти річную систему, записуємо нове значення COEFF_C.

6) Компілюємо вихідний код в програмі AVR Studio і записуємо назад в мікроконтролер ATtiny2313 отримані файли з розширенням .hex і .eep.

Перевіряємо роботу L / C тестера.

Калібрування вимірювача індуктивності проводиться аналогічно, тільки в п.2 гніздо «Lx» закорочується, а в п.4 використовуються з тринадцятої по 16-у пари чисел. При необхідності калібрування повторюємо.

При записуванні фуз - галочки повинні стояти тільки навпроти SPIEN і BODLEVEL1. Індикатор я використовував із загальним анодом, розміром 0,56 ".

Особлива подяка за допомогу в калібруванні Сергію.

 

Готовий тестер:

7

Тестер в роботі:

8Обновлен 04 мар 2015. Создан 20 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
www.reliablecounter.com
chicago mastering service