Годинник-календар на PIC16F628A
У годиннику реалізовано 9 режимів індикації. Перехід по режимам здійснюється за допомогою кнопок "плюс" і "мінус". Перед виведенням на індикацію самих показів, на індикатори виводиться коротка підказка назви режиму. Тривалість виведення підказки - одна секунда. Застосування короткочасних підказок дозволило досягти хорошої ергономічності годин. При переходах по режимам відображення (яких вийшло досить багато, для такого простого приладу, як звичайний годинник) не виникає плутанини, і завжди зрозуміло, які саме покази виведені на індикатор.

 

Режими індикації.

5

   Корекція показань, виведених на індикатор включається при натисканні на кнопку "Корекція". При цьому короткочасна підказка виводиться на 1/4 секунди, після чого коректовані значення починають блимати з частотою 2 Гц. Коригуються показання кнопками "плюс" і "мінус". При тривалому натисканні на кнопку, включається режим автоповтора, із заданою частотою. Частоти автоповтора натискання кнопки становлять: для годин, місяців і дня тижня - 4 Гц; для хвилин, року і яскравості індикатора - 10 Гц; для коригуючого значення - 100 Гц.

 

   Всі відкориговані значення, крім годин, хвилин і секунд, записуються в EEPROM і відновлюються після виключення - включенні живлення. Секунди при корекції обнуляються. З усіх режимів, крім години-хвилини, хвилини-секунди і LoFF організоване автоматичне повернення. Якщо протягом 10 секунд жодна з кнопок не натиснута, то годинник переходять в режим відображення годин - хвилин.

 

  Натисканням на кнопку "On / Off буд." вмикає / вимикається будильник. Включення будильника підтверджується коротким двотональних звуком. При включеному будильнику світиться крапка в молодшому розряді індикатора.

 

   У режимі "Corr" на індикатор виведена коригуюча константа, початкове значення якої 5000 мікросекунд в секунду. При відставанні годин константу збільшуємо на величину відставання, обчислене в мікросекундах за одну секунду. Якщо годинник поспішають, то константу зменшуємо за тим же принципом.

Зниження струму споживання досягається в режимі "LoFF" - індикатор погашений, при цьому включена тільки миготлива точка молодшого розряду годин.

 

   Регульована яскравість індикаторів дозволяє вибрати найбільш комфортне відображення показань і знизити енергоспоживання.

 

 

Годинник виготовлявся за схемою:

cl

Прошивка МК PIC16F628A. Мікроконтролер прошивався в програмі PicPgm за допомогою JDM програматора, описаного тут.

 

Макет плати в програмі Sprint Layout:

2

Зібрана плата:

3

4

Готовий виріб:

5Обновлен 05 мар 2015. Создан 20 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
www.reliablecounter.com
chicago mastering service