Регулятор напруги на сімісторі
Регулятор напруги виготовлявся під готовий корпус дистанційної розетки.

 

Регулятор призначений для регулювання потужності навантаження до 500 Вт в мережі змінного струму з напругою 220 В. Ним можна регулювати потужності електронагрівальних, освітлювальних приладів, потужності електропаяльника, асинхронних електродвигунів змінного струму (вентилятора, електронаждака, електродрилі і т.д.). Завдяки широкому діапазону регулювання і великої потужності регулятор знайде широке застосування в побуті.

 

Технічні характеристики

Робоча напруга: 220 В.

Макс. регульована потужність: 500 Вт.

 

Описання

Сімісторний регулятор потужності використовує принцип фазового управління. Принцип роботи такого регулятора заснований на зміні моменту включення сімістора щодо переходу мережевої напруги через нуль.

На початку дії позитивного напівперіоду сімістор закритий. У міру збільшення напруги конденсатор С1 заряджається через дільник R1, VR1. Збільшення напруги на конденсаторі С1 відстає (зсувається по фазі) від мережевого на величину, що залежить від сумарного опору дільника R1 + VR1 і ємності С1. Заряджання конденсатора продовжується до тих пір, поки напруга на ньому не досягне порога «пробою» діністора (близько 32 В). Як тільки діністор відкриється (отже, відкриється і сімістор), через навантаження потече струм, що визначається сумарним опором відкритого сімістора і навантаження. Сімістор залишається відкритим до кінця напівперіоду. Резистором VR1 встановлюється напруга відкривання діністора і сімістора. Тобто цим резистором проводиться регулювання потужності. При дії негативної напівхвилі принцип роботи аналогічний.

Світлодіод LED індиціює робочий режим регулятора потужності.


Схема:

1

Плата в програмі Sprint Layout:

2

Зібрана плата, вставлена в корпус:

3

Готовий виріб:

4455Обновлен 04 мар 2015. Создан 20 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
www.reliablecounter.com
chicago mastering service